Особливості придбання операційної системи Windows.

Завершується період доцільності використання операційної системи Windows XP. Користувачі відчувають гостру необхідність оновити операційну систему. Тому нас часто запитують, як найвигідніше та найоптимальніше придбати Windows 10.

Ось запитання, які ми часто отримуємо від своїх замовників.

1. Я б хотів придбати Windows 7. Можливо, у вас є залишки таких коробок?

Windows 7 справді можна шукати лише по залишках. Враховуючи, як давно Microsoft не випускає 7 версію, потрібно бути дуже уважним при купівлі такого продукту. Як саме ця операційна все ще продається на українському ринку - відкрите питання. Якщо, все ж таки, у вас є необхідність (у зв'язку з технічними особливостями роботи інших інстальованих на комп'ютері програм або підключених додаткових пристроїв) використовувати попередні версії Windows, то варто придбати операційну систему по програмі Microsoft Open License. При корпоративному ліцензуванні є можливість використання попередніх версій продукту.

2. Цікавить придбання OEM ліцензії, оскільки вона дешевша.

У цьому випадку ми нагадуємо нашим замовниках, що OEM-версії програмного забезпечення призначені виключно для постачальників або виробників персональних комп'ютерів та серверів. Саме постачальники або виробники техніки можуть встановлювати OEM-версії та розповсюджувати її уже разом з ПК. Кінцеві користувачі не можуть купувати OEM-версії окремо від комп'ютерної техніки.

Також, варто нагадати, що OEM-версії не підтримують перенесення на інший ПК і можуть використовуватись лише на тому комп'ютері, разом з яким були придбані. Навіть, якщо у вашій компанії всього декілька ПК - придбання OEM не є вірним шляхом і ніяк не легалізує використання Windows у вашій компанії (окрім вищезгаданого варіанту придбання нового ПК з вже встановленою на ньому операційною системою).