Kaspersky Internet Security для Android

Питання, які часто виникають

ЗАПИТАННЯ 1. Чому мобільним пристроям потрібний антивірусний захист?

Сьогодні на смартфонах і планшетах зберігається безліч персональної інформації: контакти, текстові повідомлення, особисті календарі, банківські реквізити і багато іншого. Мобільні пристрої мають велике значення в повсякденному житті, і в разі втрати, пошкодження або крадіжки цих пристроїв страждає не тільки особисте життя їх власника, а й ділові інтереси. А втратити їх, як відомо, досить легко. Тому дуже важливо захистити і самі пристрої, і персональну інформацію, яка на них зберігається. Крім того, виходячи з цих пристроїв в інтернет, користувачі піддаються ризику, типовому для персональних комп'ютерів. Також, число мобільних загроз зростає з кожним роком, і більшість з них націлене на ОС Android.

ЗАПИТАННЯ 2. Які загрози небезпечні для мобільного пристрою?

У сучасному світі існує безліч загроз, які становлять ризик для вашого пристрою, даних і приватного життя. Коли ви завантажуєте програми і додатки, відвідуєте веб-сайти, користуєтеся послугами онлайн-банків і магазинів і спілкуєтеся в соціальних мережах, ви піддаєте смартфони та планшети тим же ризикам, які загрожують звичайним комп'ютерам. Крім того, останнім часом значно зросла кількість шкідливих додатків, спеціально створених для мобільних платформ. Вони нерідко маскуються під корисні мобільні програми, а насправді крадуть гроші з мобільного рахунку або збирають персональні дані.

Крім цього, планшети і смартфони виключно компактні і легкі, тому їх дуже легко втратити або викрасти. При цьому ви не тільки втрачаєте дорогий пристрій, але і втрачаєте усю інформацію, що зберігалась на ньому : контакти, журнали викликів, повідомлення, фотографії, ПІН-коди і т.п. Крім того, нерідко від зловмисників надходять небажані виклики та SMS-повідомлення. Вони не тільки дратують, але й можуть завдати шкоди. Наприклад, текстові повідомлення, що надходять можуть містити фішингові посилання, за допомогою яких кіберзлочинці крадуть гроші або конфіденційні особисті відомості.

ЗАПИТАННЯ 3. Чим Kaspersky Internet Security для Android відрізняється від Kaspersky Mobile Security та Kaspersky Tablet Security?

Kaspersky Internet Security для Android прийшов на заміну Kaspersky Mobile Security та Kaspersky Tablet Security. Завдяки цьому можна за допомогою єдиного рішення захистити як смартфони, так і планшети на базі Android.

ЗАПИТАННЯ 4. Якими можливостями в Kaspersky Internet Security для Android можна користуватись безкоштовно?

Kaspersky Internet Security для Android містить наступні безкоштовні можливості:

 • оновлення антивірусних баз на вимогу;
 • перевірка на вимогу;
 • модуль Анти-Злодій;
 • функції фільтрації викликів і SMS.

Безкоштовні функції доступні для всіх користувачів, що встановили програму. Платний функціонал можна придбати безпосередньо через інтерфейс продукту або через сервіс покупки додатків Google, а також використовувати його безкоштовно протягом пробного періоду (7 днів). Щоб користуватися функціями захисту в режимі реального часу, автоматичними оновленнями і перевірками за розкладом, захистом особистих даних і веб-фільтром, необхідно придбати та активувати ліцензію.

Повна таблиця безкоштовних і платних можливостей наведена нижче:

ФункціяFreePremium
Захист від шкідливого ПЗ


Передові захисні технології
Захист в режимі реального часу
Автоматична перевірка
Перевірка на вимогу
Анти-ЗлодійБлокування та пошук
Видалення даних
"Тривожний сигнал" (Сирена)
Таємне фото
SIM-контроль (тільки для смартфонів)
Секретний код (для активації команд модуля Анти-Злодій)
Веб-портал для управління функціоналом модуля Анти-Злодій
Веб-фільтрБлокування небезпечних посилань при перегляді веб-сайтів
Перевірка посилань в отриманих SMS-повідомленнях (тільки для смартфонів)
Фільтрація викликів та SMS (тільки для смартфонів)
Особисті контакти (тільки для смартфонів)
Продуктивність і зручність використання - оптимізація для кожного пристрою

ЗАПИТАННЯ 5. Я не виходжу в інтернет в громадських місцях. Від чого мені захищати свій пристрій Android?

Загрози, які піддають ризику конфіденційні дані або порушують роботу мобільного пристрою, можуть бути найрізноманітнішими. І вони необов'язково пов'язані з доступом до загальнодоступних інтернет-серверів. Наприклад, смартфони та планшети легко вкрасти або втратити – а разом з ними пропадуть і всі збережені на них дані. Ви також можете піддати свій пристрій зараженню, завантаживши додаток з Google Play, або отримати SMS-повідомлення зі шкідливим посиланням. Kaspersky Internet Security для Android захистить вас від цих загроз і забезпечить безпеку ваших даних. А завдяки фільтрації викликів і SMS, рішення Kaspersky Internet Security для Android допоможе уникнути небажаних дзвінків і спаму в SMS-повідомленнях. Якщо ж ви хочете приховати своє особисте спілкування по мобільному телефону від сторонніх, скористайтеся функцією Особисті контакти.

ЗАПИТАННЯ 6. Чи зможе Kaspersky Internet Security для Android захистити корпоративні дані на смартфонах співробітників?

Рішення Kaspersky Internet Security для Android перш за все призначений для індивідуальних користувачів. Компаніям ми рекомендуємо купувати рішення Kaspersky Security для мобільних пристроїв. У цьому продукті доступні ті ж самі можливості захисту, проте ними можна керувати з єдиної централізованої консолі адміністрування.

АКТИВАЦІЯ І ЛІЦЕНЗУВАННЯ

ЗАПИТАННЯ 1. Я хочу завантажити Kaspersky Internet Security для Android, щоб оцінити його нові функції, не купляючи ліцензії. Чи можливо це?

Ви можете використовувати Kaspersky Internet Security для Android тільки з набором безкоштовних функцій або активувати 7-денну пробну версію і безкоштовно випробувати повний функціонал.

ЗАПИТАННЯ 2. Де придбати справжню копію Kaspersky Internet Security для Android?

Рішення Kaspersky Internet Security для Android можна завантажити з офіційного веб-сайту «Лабораторії Касперського» або з магазину Google Play. Не завантажуйте та не встановлюйте ПЗ з неофіційних джерел – це небезпечно!

ЗАПИТАННЯ 3. Чи є різниця в терміні ліцензування для ПЗ, придбаного в Google Play та на офіційному веб-сайті?

Ні. Незалежно від джерела придбання, всі користувачі отримують річну ліцензію з повною технічною підтримкою.

ЗАПИТАННЯ 4. Чи існує пробна версія Kaspersky Internet Security для Android?

Так. Пробний період триває сім днів. Після його закінчення всі платні функції відключаються.

ЗАПИТАННЯ 5. Що відбувається, коли закінчується термін дії комерційної ліцензії Kaspersky Internet Security для Android?

Перевірка на вимогу як і раніше працює, тому ви зможете перевірити пристрій на віруси в будь-який час. Однак ваш пристрій стає вразливим для цілого ряду загроз, особливо нових загроз і загроз нульового дня. Це пов'язано з тим, що припиняється робота наступних функцій:

 • Захист в режимі реального часу;
 • Автоматична перевірка;
 • Веб-фільтр (в результаті пристрій стає вразливим);
 • Перевірка посилань в SMS-повідомленнях;
 • Захист особистих даних (після відключення ця функція стане недоступна).

Функції Анти-Злодій, фільтрація викликів і SMS, а також перевірка на вимогу доступні безкоштовно, тому ви зможете користуватися ними навіть з минулою ліцензією.

ЗАПИТАННЯ 6. Як активувати Kaspersky Internet Security для Android на смартфоні?

Коли Kaspersky Internet Security для Android запускається вперше, користувачеві пропонується налаштувати і активувати програму. Процедура полягає в наступному:

 • надайте програмі Kaspersky Internet Security для Android права адміністратора пристрою, щоб запобігти несанкціонованій деактивацію і видалення програми;
 • створіть обліковий запис Kaspersky Account для користувача і увійдіть в нього;
 • створіть секретний код, який в майбутньому дозволить активувати функції модуля Анти-Злодій або інші налаштування пристрою;
 • оберіть безкоштовну версію програми, торкнувшись кнопки «Продовжити» або активуйте комерційну ліцензію, вибравши «Активувати».

Для доступу до платних функцій буде потрібно ввести код активації.

ЗАПИТАННЯ 7. Як продовжити ліцензію Kaspersky Internet Security для Android?

Є декілька способів продовжити ліцензію Kaspersky Internet Security для Android. Наприклад, можна придбати код активації на офіційному веб-сайті «Лабораторії Касперського» і з його допомогою продовжити поточну ліцензію на рік. Ви також можете придбати код активації в самому інтерфейсі пробної або минулого версії, встановленої на пристрої: просто виберіть пункт «Купити» або можна придбати продукт в магазині Google Play.

ЗАПИТАННЯ 8. Чи можна перенести ліцензію на інший пристрій?

Так, якщо цей пристрій відповідає наступним вимогам:

 • Android 2.3 – 4.2
 • Розширення екрану не менше 320*480

ЗАПИТАННЯ 9. Чи підтримує Kaspersky Internet Security для Android планшети і смартфони з архітектурою x86?

Ні. Рішення Kaspersky Internet Security для Android не сумісно з такими пристроями.

ВСТАНОВЛЕННЯ, ОНОВЛЕННЯ І ДОСТУПНІСТЬ ПРОДУКТУ

ЗАПИТАННЯ 1. Чи зможуть поточні користувачі перейти до нової версії рішення Kaspersky Internet Security для Android?

Так. Користувачі, які придбали Kaspersky Mobile Security та(або) Kaspersky Tablet Security, мають право на безкоштовне оновлення, якщо з дати активації пройшло менше року. Для цього необхідно вручну завантажити нову версію з веб-сайту «Лабораторії Касперського». Повідомлення про доступні оновленні з'явиться в самому продукті або буде автоматично отримано від магазину Google Play.

ЗАПИТАННЯ 2. Як перейти до оновленої версії Kaspersky Internet Security для Android?

Якщо ви придбали копію Kaspersky Mobile Security або Kaspersky Tablet Security в магазині Google Play, ви зможете автоматично перейти до використання Kaspersky Internet Security для Android.Якщо ви завантажили копію з офіційного веб-сайту «Лабораторії Касперського», то спочатку потрібно видалити стару версію, а потім встановити нову. У спливаючому вікні Kaspersky Internet Security для Android почнеться процес видалення. Усі налаштування (відомості про відключені / включені компоненти, особисті контакти, журнали фільтрації викликів і SMS) будуть збережені.

ЗАПИТАННЯ 3. Які можливості пропонуються користувачам Kaspersky Internet Security для усіх пристроїв? Адже в цей продукт входить і рішення для мобільних пристроїв.

Кожен користувач Kaspersky Internet Security для усіх пристроїв може безкоштовно перейти до більш нової версії Kaspersky Internet Security для Android, а також будь-якої іншої нової версії відповідного рішення після її випуску.

ЗАПИТАННЯ 4. Чи можна встановити Kaspersky Internet Security для Android на заражений пристрій?

Так. Щоб позбутися від шкідливої програми, виконайте оновлення і повну перевірку пристрою відразу ж після встановлення.

ЗАПИТАННЯ 5. Чи обов'язково видаляти зі смартфона або планшета сторонні продукти безпеки, щоб користуватися Kaspersky Internet Security для Android?

На одному пристрої рекомендується використовувати тільки один продукт для захисту від шкідливого ПЗ і забезпечення безпеки. В іншому випадку між програмами можуть виникнути конфлікти, що порушують роботу пристрою.

ЗАПИТАННЯ 6. Куди звернутися за допомогою, якщо у мене виникли питання стосовно Kaspersky Internet Security для Android?

За допомогою сайту support.kaspersky.ru зверніться в службу підтримки «Лабораторії Касперського» (послуга доступна для користувачів як платної, так і безкоштовної версії).

ЗАХИСТ ВІД ШКІДЛИВОГО ПЗ і ВЕБ-ФІЛЬТР

ЗАПИТАННЯ 1. Як працює веб-фільтр? Чи забороняє він доступ до сайтів?

Технологія веб-фільтра блокує посилання на шкідливі і фішингові веб-сайти. У той же час, якщо ви хочете відвідувати ті чи інші сайти всупереч рекомендаціям «Лабораторії Касперського», ви можете додати їх у особистий список доступних сайтів.

ЗАПИТАННЯ 2. Що таке Cloud Security Scan?

Основна перевага Перевірки у хмарі - прискорений захист від новітніх загроз. Крім традиційних сигнатурних і евристичних технологій, перевірка в хмарі забезпечує миттєвий захист в режимі реального часу, а також гарантує максимальний захист пристрою Android від усіх типів загроз. Всі підозрілі програми перевіряються на відповідність не тільки відомим сигнатурам, а й новітнім загрозам.

ЗАПИТАННЯ 3. Що відбувається при виявленні шкідливої програми?

Kaspersky Internet Security для Android автоматично визначає, чи є нещодавно встановлений додаток шкідливим. У разі виявлення такого користувач отримує повідомлення, в якому йому рекомендується видалити програму або помістити її на карантин. Ця функція доступна лише в платній версії.

ЗАПИТАННЯ 4. Наскільки функції захисту від шкідливого ПЗ впливають на продуктивність пристрою?

Перевірка файлів в режимі реального часу проходить практично непомітно для користувача.

ЗАПИТАННЯ 5. Для чого потрібен секретний код?

Секретний код захищає Kaspersky Internet Security для Android від несанкціонованого видалення та деактивації. Без секретного коду сторонні додатки та інші користувачі не зможуть отримати доступ до продукту.

ФІЛЬТРАЦІЯ ВИКЛИКІВ І SMS І ЗАХИСТ ОСОБИСТИХ ДАНИХ

ЗАПИТАННЯ 1. Якщо я приховаю деякі особисті контакти, чи не пропущу я виклики та SMS-повідомлення від цих контактів?

Продукт підтримує два режими: звичайний і закритий. Навіть при роботі в закритому режимі ви будете як і раніше отримувати дзвінки та SMS-повідомлення від прихованих контактів, однак вони стануть доступні тільки при поверненні до звичайного режиму.

ЗАПИТАННЯ 2. Що таке перевірка посилань в SMS-повідомленнях і для чого вона потрібна?

Kaspersky Internet Security для Android перевіряє усі посилання в текстових повідомленнях. Якщо в ході перевірки URL- адреси з'ясовується, що він шкідливий або призначений для фішингу, користувач отримує відповідне повідомлення.

ЗАПИТАННЯ 3. Рішення Kaspersky Internet Security для Android автоматично блокує SMS з фішинговими посиланнями чи просто повідомляє про шкідливий вміст?

Рішення виявляє в SMS фішингові або шкідливі посилання, пропонуючи видалити або пропустити ці повідомлення.

ЗАПИТАННЯ 4. Чи може Kaspersky Internet Security для Android виявляти повідомлення зі шкідливими посиланнями в Skype або інших програмах обміну повідомленнями, встановлених на смартфоні?

Ні, перевіряються тільки ті SMS-повідомлення, що отримані смартфоном.

ЗАПИТАННЯ 5. Що таке фільтрація викликів і SMS і для чого вона потрібна?

Фільтрація викликів і SMS надає такі можливості:

 • додавання вхідних номерів у власні білі і чорні списки (вручну або автоматично);
 • автоматичне блокування викликів і SMS від прихованих номерів і номерів у нецифровому форматі;
 • налаштування фільтрації: тільки SMS, тільки виклики, SMS і дзвінки.

ЗАПИТАННЯ 6. Що таке функція «Особисті контакти»?

Особисті контакти – це спеціальна функція для захисту вашого спілкування на мобільних пристроях. Вона дозволяє приховувати контакти, вхідні та вихідні дзвінки та SMS-повідомлення, а також відповідні журнали. Тепер ви зможете без зусиль захистити своє приватне життя від сторонніх.

ЗАПИТАННЯ 7. Як увімкнути закритий режим?

Закритий режим можна увімкнути вручну, автоматично або віддалено (в останньому випадку потрібно відправити SMS-повідомлення з іншого телефону, вказавши потрібну команду і секретний код).

АНТИ-ЗЛОДІЙ

ЗАПИТАННЯ 1. Що таке веб-портал для управління функціоналом модуля Анти-Злодій і для чого він потрібен?

Веб-портал для управління функціоналом модуля Анти-Злодій, ваш особистий веб-центр управління - це зручний спосіб віддаленої взаємодії з украденим або втраченим пристроєм. Він дозволяє віддалено виконувати блокування, очищення або пошук пристрою. Ви зможете активувати будь-яку команду модуля Анти-Злодій, а також переглянути журнал недавніх операцій, таких як активовані команди, стан команд Анти-Злодій і їхні наступні результати. Для переходу на веб-портал для управління функціоналом модуля Анти-Злодій скористайтеся наступним посиланням: https://anti-theft.kaspersky.com.

ЗАПИТАННЯ 2. Які можливості входять в модуль Анти-Злодій?

Модуль Анти-Злодій надає такі можливості:

 • Блокування та пошук: визначення місцезнаходження пристрою з можливістю блокування.
 • Видалення даних: очищення пам'яті телефону або планшета щоб уникнути витоку цінної інформації.
 • Таємне фото: активація передньої камери для зйомки злодія.
 • «Тревожный сигнал»(Сирена): звуковий сигнал для пошуку загубленого поблизу пристрою.
 • Секретний код: захист пристрою від несанкціонованого доступу.
 • SIM-Контроль: пошук втраченого смартфона навіть після зміни SIM-карти (тільки для смартфонів).

ЗАПИТАННЯ 3. Якщо хтось отримає доступ до мого облікового запису на веб-порталі для управління функціоналом модуля Анти-Злодій, чи зможе він відстежувати моє місце розташування за допомогою Kaspersky Internet Security для Android? Наскільки безпечна ця функція?

Створивши обліковий запис Kaspersky Account з єдиним ім'ям користувача і паролем для всіх сервісів «Лабораторії Касперського», включаючи веб-портал для управління функціоналом модуля Анти-Злодій, використовуйте тільки надійні паролі. Ви повинні бути впевнені, що підібрати пароль майже неможливо. Оскільки всі функції веб-порталу для управління функціоналом модуля Анти-Злодій працюють тільки з вашого дозволу, ви будете точно знати, що ніхто не зможе відстежити ваше місце розташування і використовувати ваші дані. Зрозуміло, як і у випадку з паролями до інших інтернет-сервісів (електронна пошта, соціальні мережі, банки), ви повинні прийняти розумні заходи для захисту облікового запису Kaspersky Account від сторонніх осіб. У цьому вам може допомогти таке надійне рішення, як Kaspersky Password Manager.

ЗАПИТАННЯ 4. Як саме працює функція таємного фото? Чи допомагає вона встановити особу зловмисника, котрий несанкціоновано використовує мій пристрій?

Ви можете віддалено передати пристрою команду зробити знімок людини, що використовує ваш втрачений або викрадений пристрій. Як тільки команда буде активована через веб-портал для управління функціоналом модуля Анти-Злодій, пристрій таємно зробить серію знімків користувача пристрою, коли той почне виконувати будь-які дії (натискати кнопки, стосуватися екрана). Потім ці фотографії будуть відправлені в обліковий запис Kaspersky Account на веб-портал.

ЗАПИТАННЯ 5. Чим корисна функція SIM-Контроль, якщо у викрадений смартфон вставлять нову SIM-карту?

Як правило, після крадіжки смартфона злодій першою справою змінює SIM-карту. Відразу після цього Kaspersky Internet Security для Android зможе віддалено заблокувати телефон, заборонивши доступ до персональних даних. Крім того, вас тут же повідомлять про новий номер телефону. Після цього ви зможете віддалено очистити пам'ять смартфона, щоб уникнути витоку конфіденційної інформації, визначити місце розташування самого пристрою або активувати інші функції модуля Анти-Злодій за допомогою SMS.

ЗАПИТАННЯ 6. Чи можна за допомогою функції блокування і пошуку визначити місце розташування користувача без його згоди?

Kaspersky Internet Security для Android не можна використовувати для стеження за людьми. Розташування пристрою може визначити тільки його власник, якому доведеться ввести пароль (секретний код).

ЗАПИТАННЯ 7. Як Kaspersky Internet Security для Android виявляє пристрій за допомогою Wi-Fi?

Продукт використовує сервіси Google Локатор, визначаючи місце розташування зниклого пристрою за допомогою геолокаційних даних з мереж 3Gі точок доступу Wi-Fi.

ЗАПИТАННЯ 8. А якщо я втрачу пристрій десь поблизу, як мені знайти його без допомоги функції блокування і пошуку?

Якщо ви впевнені, що залишили пристрій десь неподалік, але не пам'ятаєте, де саме, скористайтеся "тривожним сигналом». Ви можете активувати його двома способами.

 • На веб-порталі для управління функціоналом модуля Анти-Злодій
 • За допомогою SMS-повідомлення з потрібною командою і секретним кодом, відправленим на втрачений пристрій з іншого телефону

При активації «тривожного сигналу» втрачений пристрій починає видавати гучний звук, завдяки якому ви швидко його знайдете. Після активації сигнал звучатиме до тих пір, поки ви не вимкнете його за допомогою секретного коду.

ЗАПИТАННЯ 9. Чи чутний "тривожний сигнал"(Сирена) при роботі смартфону у беззвучному режимі?

Так, пристрій буде видавати звуковий сигнал навіть при вимкненому звуці.