Хмара сумнівів: розвіюємо міфи навколо Adobe Creative Cloud.

У травні 2013 року компанія Adobe оголосила про суттєве оновлення Adobe Creative Cloud - флагманському рішенні компанії для представників творчих професій. Вже в червні в Adobe Creative Cloud з'являться нові версії настільних додатків з маркуванням «CC», безліччю нових функцій і гнучкими можливостями роботи на різних пристроях, публікації контенту і мобільних додатків. В даний час Adobe пропонує кілька моделей підписки на Creative Cloud: для індивідуальних користувачів, для студентів і викладачів; для робочих груп. Незважаючи на довгоочікувану появу продукту в Росії, його популярність і успіх, існує певний ряд помилок, які необхідно розвіяти. Ми зібрали найпоширеніші міфи, про які нам відомо, і сподіваємося, що у вас більше не залишиться сумнівів щодо Adobe Creative Cloud.

Міф № 1: «Creative Cloud — це всього лише хмарне сховище. Для зберігання файлів у мене є інші сервіси зберігання».

Насправді Creative Cloud - це комплексний набір творчих інструментів і послуг, в який входять повні робочі версії всіх оновлених додатків сімейства СС, що раніше входили в пакет Creative Suite Master Collection 6, а також Acrobat XI Pro, Adobe Muse СС, Lightroom 4, цифровий Publishing Suite, Adobe Прикордонний СС і багато іншого. Крім цього користувачі Creative Cloud отримують можливість опублікувати роботу у вигляді сайту, який використовує шрифти від TypeKit, на хостинг-сервісі Business Catalyst з кошиком, оплатою, аналітикою і всім необхідним або у вигляді IPAD-додатки за допомогою Digital Publishing Suite Single Edition. На додаток до цього, користувачі Creative Cloud для робочих груп мають можливість навчатися новим функціям програм з відеоуроку і управляти складом команди, кожен учасник якої отримує 100 ГБ хмарного простору для синхронізації файлів і доступу до них з мобільних пристроїв та з планшетних додатків Photoshop Touch та Ideas. Версія Creative Cloud для індивідуальних користувачів пропонує 20 ГБ хмарного сховища.

Міф № 2: «Мене не влаштовує, що для запуску і використання додатків потрібен постійний доступ до Інтернету.

Постійне з'єднання з Інтернетом зовсім не обов'язково. Після встановлення програм доступ до Інтернету буде потрібен приблизно раз на місяць - для перевірки терміну дії ліцензії і скачування останніх оновлень. У разі тривалої відсутності інтернет-доступу, наприклад від'їзду на кілька місяців, просто зверніться в службу підтримки, і ми вирішимо це питання.

Міф № 3: «Додатки, що запускаються в браузері, навряд чи володіють високою продуктивністю - в якості веб-додатків Photoshop, швидше за все, буде працювати дуже повільно».

Жоден з вхідних в Creative Cloud інструментів не є веб-додатком або додатком, розміщеним на зовнішньому сервері. Це повноцінні настільні версії (не онлайн-версії і не «програмне забезпечення як послуга»), які завантажуються і встановлюються на ваші комп'ютери, також як це було завжди з додатками Creative Suite. Додатки доступні на ОС Windows і Macintosh; вони працюють у звичному режимі із звичайною швидкістю.

Міф № 4: «Підписка, швидше за все, обходиться дорожче, ніж безстрокова ліцензія. Мені здається, вона не коштує своїх грошей».

Якщо скласти ціни всіх окремих продуктів, які ви можете встановити і використовувати, підписавшись на Creative Cloud, їх загальна вартість в рази перевищує вартість Creative Cloud. Creative Suite 6 Master Collection, ціна якого вже перевищує вартість Creative Cloud, є лише частиною інструментів хмари, куди включені також постійні оновлення до останніх версій, доступ до нових можливостей у міру їх появи і безкоштовне професійне навчання. Оформивши річну передплату, ви отримуєте право користуватися всіма продуктами, що входять в набір, а також встановлювати їх на два своїх комп'ютера (домашній і робочий), за умови, що обидва комп'ютера не використовуються одночасно. Більше того, тепер у вас є свобода вибору мови використання і платформи - це означає, що одна підписка може бути встановлена на ПК на базі ОС Windows, інша на Mac.

Міф № 5: «Так що ж, я отримую останню версію Master Collection та інші продукти і сервіси за ціною, нижче поточної вартості CS6 Master Collection і можу робити з ними все, що захочу? Це занадто добре, щоб бути правдою».

Тут немає ніякого підступу. Описані умови повністю відповідають дійсності. Можливість використовувати найкращі у світі інструменти для роботи з фотографіями, зображеннями, відео-та аудіоматеріалами, графікою, ілюстраціями, мобільним і веб-контентом, а також для малювання, друку, публікації, анімації, розробки ігор, програмування і дизайну відкриває необмежену свободу творчості та фантазії. Послуга отримала високу оцінку користувачів та експертів. Більше того, для російських користувачів діє ряд спеціальних пропозицій на придбання Creative Cloud як для індивідуальних користувачів, так і для організацій.

Міф № 6: «Ага, Adobe збирається переманити всіх в Creative Cloud, а потім накрутити ціни».

Компанія пропонує продукти Adobe CS на умовах передплати вже шість років. За цей час ціни тільки падають і жодного разу ще не піднімалися. Це пояснюється еластичністю кривої попиту: зменшується ціна місячної підписки, збільшується число передплатників, вартість розподіляється між великою кількістю користувачів і ціна знову зменшується. Виходить замкнуте коло. Ми не даємо жодних гарантій з приводу цін, однак думаємо, що в міру зростання співтовариства Creative Cloud вони будуть падати. Значне підвищення цін не в наших інтересах.

Міф № 7: «Якщо мій друг, клієнт або колега не є користувачем Creative Cloud, я не зможу поділитися з ним своїми файлами »... або ...« Я не хочу, щоб інші учасники спільноти мали доступ до всіх моїх робіт».

У Creative Cloud передбачені легкі налаштування доступу до будь-яких файлів в онлайн-сховище, в тому числі можливість ділитися ними з будь-якими користувачами Інтернету, або повністю закрити доступ до них. Користувачі, що мають право доступу, можуть переглядати в браузері метадані файлів, ескізи і більші зображення попереднього перегляду, змінювати стан шарів у файлах PSD, перемикатися між робочими областями в Illustrator і між сторінками файлів InDesign і PDF і виконувати багато інших дій. Крім того, ніщо не заважає вам зберігати свої файли на жорсткому диску і обмінюватися ними як звичайно. Зовсім не обов'язково використовувати онлайн-сховище Creative Cloud. Крім того, з появою нових версій Creative Cloud користувачі будуть мати доступ до попередніх версій додатків, починаючи з CS6.

Міф № 8: «Creative Cloud — це платна послуга. Якщо я не сплачу підписку, то втрачу всі свої файли».

Якщо ви не поновите платну підписку, у вас буде 90 днів, щоб забрати свої файли. Після закінчення цього періоду ви зможете безкоштовно користуватися 2 гігабайтами дискового простору (або придбати додаткове місце за окрему плату). Крім того, ви, швидше за все, зберігаєте файли локально на своєму комп'ютері, перш ніж опублікувати їх в Інтернеті, тому ваші дані не будуть втрачені.

Міф № 9: «Чому користувачі Хмари отримують доступ до нових можливостей і оновлень раніше всіх? Хіба Adobe має щось проти звичайних користувачів?»

Принцип роботи Creative Cloud заснований на зовсім іншій фінансовій моделі і відрізняється від усього, що компанія робила до цього. Тому ми можемо запропонувати передплатникам безкоштовні оновлення, тоді як раніше це було неможливо.

Міф № 10: «Передплатникам Creative Cloud доводиться переходити на останню версію, хочуть вони того чи ні. Мені було б зручніше користуватися інструментами в їх звичному вигляді. До того ж деякі зовнішні модулі можуть не підтримуватись новими версіями».

Насправді, вибір залишається за вами. Оновлення доступні кожному учаснику Creative Cloud, але ніколи не встановлюються автоматично, без дозволу користувача. Ви можете і далі користуватися раніше завантаженими версіями і переходити на нові, тільки коли вам буде зручно.

Міф № 11: «ІТ-адміністратору і так складно стежити за підписками, не зрозуміло хто і як в компанії використовує ліцензії. Установка і адміністрування великої кількості робочих місць, яке доступне в Creative Cloud, доставить масу клопоту».

Creative Cloud для робочих груп максимально простий і зручний для роботи, основне управління і контроль використання підписок відбувається через Adobe ID. Після оплати необхідно завантажити спеціальний додаток, що відповідає за установку на робоче місце всіх наявних у Creative Cloud креативних інструментів, подальший запуск і робота яких буде здійснюватися з вашого комп'ютера. Реєстрація для отримання доступу до вирішення проходить через Adobe ID. Сертифікований партнер Adobe, який здійснив продаж, запрошує клієнта в спеціальну програму ліцензування VIP, де клієнт реєструється за Adobe ID, який є єдиним ідентифікатором даних про придбані ліцензії і дозволяє управляти ними. Консоль управління підпискою дає можливість призначати або відкликати ліцензії на конкретний Adobe ID, що забезпечує просте і зручне адміністрування робочих місць. Крім того, існує спеціальний інструмент, що допомагає ІТ спеціалісту проводити централізоване розгортання, установку оновлень, активацію і аудит ліцензій - CC Packager.

Останній міф: «Якщо з якихось причин компанія Adobe припинить надання продуктів через Creative Cloud, я залишуся ні з чим».

Якщо ми вирішимо виключити будь-які продукти з Creative Cloud, то надамо всім діючим спільнотам останню повну і постійну версію програмного забезпечення, наявну на той момент, абсолютно безкоштовно. Однак це дуже малоймовірно. Щотижня до спільноти приєднується безліч нових користувачів, так що Creative Cloud, безсумнівно, чекає блискуче майбутнє.